Cocker Yavrusu

Cocker Yavrusu Resimleri


İngiliz Cocker Spaniel Uzunca kulakları olan sağlam ve dikkatli bir köpek ırkıdır.Güçlü yapıdadır ve kendini kasmaz.Burnunun uzunluğu kafatası ile aynı orandadır.Gözlerinin rengi koyu ve oval biçimindedir.Zekice bakar her zaman başkalarına karşı.Tüylerinin durumu orta uzunluktadır.Özellikle bacakları ve vücudunun alt tarafları fazlaca tüylü bir yapıdadır.Burunun rengi tüy rengine göre değişiklik göstermektedir.Çenesi tam makas gibi kapanmaktadır.Gögüs kısmı derin yapıda fakat çok hareket etmesine engel durumda değildir.Kuyrukları çoğunlukla kesik durumdadır.Patileri kedi ayağına benzerdir.Renkleri Siyah, kahverengi veya kızıl olabilmektedir.İki çeşit İngiliz Cocker vardır.Bunlardan biri Show türü diğeri ise saha türüdür.Saha türü olanın tüyleri daha kısa şekildedir.

İngiliz Cocker Spaniel

İngiliz Cocker Spaniel, bir av köpeği cinsi. Etkin, iyi huylu, spor köpeğidir. standing well up at the withers and compactly built. "Alan" veya "çalışma" cocker'ları ve "gösteri" cocker'ları vardır.

Üst sınıf: Köpek
Ortalama yaşam süresi: 12–15 yıl
Köken: İngiltere
Takson Basamağı: Damızlık
Kilo: Eril: 13–16 kg, Dişi: 12–15 kg
Boy: Eril: 38–43 cm, Dişi: 36–41 cm

İngiliz Cocker Spaniel Özellikleri
İngiliz Cocker Spaniel Özellikleri açısından Son derece dayanıklı, enerjileri üst düzeyde olan sevgi bakışlı köpeklerdendir.Çocuklarla arası İngiliz Cocker’in çok iyidir fakat kızdırılmaktan hoşlanmazlar. İngiliz Cocker Çok Havlar mı? bu köpek ne çok havlar ne az havlar orta şekilde havlayabilen bir ırktır.Yabancılarla arası son derece iyidir.Sizlere iyi bir dost olacak köpeklerin başında gelir.Çoğu bu köpekler özellikle sosyal bir köpek olmasına rağmen bazıları tamamen utangaç yapıda olabilirler bunun için almadan önce anne babası iyi incelenmesi gerekir.Bu Köpeklerin dişileri bazı zaman dominant bir karaktere sahip olabilmektedir o nedenle sahiplerininde öyle olması gerekir.

Av türünden gelenler çok daha hareketlidirler.Bu Köpeklerin eğitiminde son derece dikkat şarttır.Sert bir eğitim hiçbir köpekte doğru sonuçlar vermez.Düzenli ama iyimser bir eğitim gereklidir.Kedilerle son derece iyi anlaşırlar.İngiliz Cocker özellile kızıl renkte olmuş olanlar Rage Sendromu denen bir kişilik bozukluğu yaşarlar.Bu köpekler aniden öfke içersinde olabilir ve saldırgan bir hale dönüşebilir.Bu durumda hiç bir komutu dinlemezler bu durum yaklaşık olarak en fazla 1 dk kadar sürer ve eski haline dönerler.Bu nedenle hem üreticiler hemde bu köpekleri dost edinecekler özellikle bu Rage Sendromuna cok dikkat edilmeli iyi araştırılmasını yapıp öyle almalıdır.Çünkü Tehlikeli durumlar oluşabilir.

İngiliz Cocker Spaniel Apartmanda beslenir mi? evet beslenebilir yeterli egzersizini sağlarsanız yaşayabilir ama yinede etrafı tamamen çevrili bir bahçe onu daha sevindirir.Ona verilecek hertürlü egzersizden hoşlanır.

Bakımı:
Tüylerinin düzenli olarak taranması gerekmektedir.Bazılarının tüyleri yün şeklindedir ve zordur çünkü düğümlenme yaşanabilmektedir.Bu ırkın tüyleri cok farklı şekilde olabilir kimisinin cok yün şeklinde olurken kimisinin ise daha ipeksi şekildedir.Gerektiği zaman yıkanabilen bir köpektir.Kulakları iyice bakılması gereken yerlerden biridir.Tüy dökme sorunu orta derecedir.

12 ile 15 yıl yaşayabilen bir köpektir.Yaygın olduğu hastalıklar ise :Kulak enfeksiyonları, Kızıl renkli olanlarda Rage Sendromu rahatsızlığı en yaygın olanlardır.

Dünya’da birçok Spaniel türü vardır.Bunların çoğunun İngiltere kökenli olduğu bilinsede bazı ırkların geçmişinde kökenlerinin çok eskiye dayandığı düşünülmektedir.1940 Tarihinde İngiliz Cocker Spaniel ve Amerikan Cocker spaniel farklı iki köpek olarak tanınmıştır.Cockerlerin genel tüm özelliklerini taşır ve İngiltere kökenli bir ırktır.Araziler konusunda çok başarılıdır av köpeği olarak kullanılabilmektedir.Şuan ülkemizde ev köpeği olarak genelde faydalanılmaktadır.


Bilgi amaçlı UzmanTV.COM videoları

COCKER; satılık cocker yavru yavrusu yavruları, satılık kukır, coccur, kokır, cokır, espanyol cocker, kukır ispanyol, spaniel kukır, ingiliz kukır, cocker yavru yavrusu yavruları, satılık american Amerikan cocker cocker kukır yavru yavrusu yavruları..